Anasınıfı

Anasınıfı tüm hayatımızın en önemli dönemidir. Piaget’nin Bilişsel Gelişim Evreleri’nden işlem öncesi (2-6 yaş) dönemi kapsayan anasınıfı eğitimi çocuğumun dil gelişimi için de en önemli dönemdir. Bu yaşlarda dil gelişimi oldukça hızlıdır. Bilişsel gelişimin temelinde dil gelişimi değil; dil gelişiminin temelinde bilişsel gelişim yatmaktadır. Somut işlem öncesi bu dönemde sağlıklı bir eğitim arayan bireyler, hayatları boyunca okul öncesinde aldıkları eğitimin faydasını görmektedirler.

Anasınıfında eğitim gören çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri için bizler çok yönlü yetişmelerini sağlayacak imkanlar sunmaktayız. Tarım alanları ile tarım yapmanın ve kümesten yumurta almanın mutluluğunu ya da arı kovanında balın nasıl olduğunu görmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, tavşanların da yavrularının olduğunu ve onları beslediklerini, kuluçkadan civcivin nasıl çıktığını okul ortamında görmektedirler. Tavus kuşlarının sesinin turnalara benzediğini, çileğin nasıl bir hızla yetişip bahçenin her tarafına yayıldığını, domates fidelerinin nasıl domates verdiğini, ceviz ağaçlarının ne kadar büyük olabileceğini ve hangi mevsimde meyvelerinin aşama aşama büyüdüğünü, okullarının bir parçası oldukları için doğal ortamında görürler. Okulumuz aynı zamanda içinde bir ekosistem barındırır. Bu ekosistemin bir parçası olan hayvanların ve bitkilerin, aynı zamanda yeşilin kendilerine verdiği huzur ve oksijeni deniz manzarası ile tadarlar.

Bir tarafı ile Havacılık, bir tarafı ile Tasarım ve Yazılım, bir tarafı ile de doğa ile iç içe olmalarını sağladığımız kampüsümüz şirin ve huzur veren bir atmosfere sahiptir. İşlem öncesi dönemde birçok kazanımı içselleştirebilecekleri ortamlar sunulmaktadır. Önce mutlu olmaları, iyi bireyler olmaları, paylaşmayı ve arkadaşlığı doğal oyun ve doğal ortamında yaşayarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. Eğitim-öğretim programları, henüz anasınıfındayken mesleklerin farkına varmaları, özellikle Havacılık ve Tasarım-Yazılım alanında özel bilgi ve tecrübelere sahip olmaları yönünde hazırlanmıştır.