KURUMSAL

   Kocaeli Kokpit Koleji  02/07/2018 tarihinde kendi alanında birçok başarıya sahip olan iki genç girişimci tarafından kurulmuştur. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında faaliyetlerine başlamak üzere açılmıştır. Havacılık alanına, yazılım alanının da eklenmesiyle; Kocaeli’ nin ilk ve tek Havacılık ve Yazılım Koleji olan okulumuz, sahip olduğu konumun haklı gururunu yaşamaktadır. Bu yönüyle havacılığın yazılım ile yazılımın ise havacılık uygulamaları ile taçlandırılması planlanmaktadır. Havacılık ve Yazılımın küçük yaşlardan alınması gerektiğine inanarak  bünyesine Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul birimlerini de eklemiş ve birimlerini “Mini Kanatlar Anasınıfı, Küçük Kanatlar İlkokulu, Genç Kanatlar Ortaokulu, Kokpit Lisesi” olarak isimlendirmiştir.

Vizyonumuz

Kurumumuz “Geleceği Yüksekte Hedefle” parolası ile öğrencilerine eksiksiz bir havacılık,tasarım ve yazılım kültürü vermeyi hedefler.Alanında mesleki donanımın yanı sıra uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi de vermektedir.Bu mesleki eğitimin yanında üniversiteye yönelik kaliteli programları ve öğrencilerine sağladığı sosyo-kültürel katkılarıyla tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimize üniversitede havacılık sektörü dışında da istedikleri bölümleri tercih etmelerine olanak sağlayan Kokpit Havacılık ve Yazılım Koleji; havacılık sektörüne doktorlar, mühendisler ve avukatlar kazandırmayı da hedeflemektedir. Bu sayede öğrenciler bitirdikleri bölümle birlikte ileride havacılık ve tasarım-yazılım sektöründe çalışarak daha verimli, yaptığı işi iyi bilen bireyler olarak yetişmektedirler.Mezun öğrenciler üniversite sınavında istedikleri bölümlere gidebildikleri gibi havacılıkla ve tasarım teknolojileri ile ilgili bölümlere de avantajlı olarak geçiş yapabilmektedirler.

Kurumumuz; kendini tanıyarak kendine güvenen, üretmeyi ve paylaşmayı hayatının vazgeçilmez dinamiği haline getiren, geleceğe yön verebilen, dünya insanı olma yolunda üzerine düşen görevleri yapan, insana ve doğaya saygılı, yeteneklerini keşfetmiş ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak hayata atıla, yüksek karakterli, Cumhuriyet değerlerini benimsemiş,sağlıklı ve çevik bireyler yetiştirmeyi hedefler.