Hakkımızda

Hakkımızda 2018-11-09T22:28:40+00:00
Özel Kokpit Havacılık Lisesi,
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünün 21/09/2007 tarih ve 6081 sayılı onayı ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında, Orta Öğretim düzeyinde Genel Kültür ve İngilizce eğitimi vermek, Havacılık sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Kocaeli’nde ise resmen 01/07/2018 tarihinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamaya hazırlanmaktadır.
Kocaeli’nin ilk Havacılık Lisesi olmanın yanında, ülkemizde de ilk defa Havacılık ve Yazılım bölümlerinin aynı lise çatısı altında toplanması fikri Kurucumuz Erdal Gülmez ve tarafımızca verilmiştir. Bu yönüyle havacılığın yazılım ile, yazılımın ise havacılık uygulamaları ile taçlandırılması planlanmaktadır.
Öğrenim süresi 4 yıl olup, yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okulumuzda sınıf mevcutları ortalama 16-20 öğrenci arasındadır.
Milli Eğitim Bakanlığı dışında, mevzuat gereğince, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da denetlenen Özel Kokpit Havacılık Lisesi öğrencileri, okuldan mezun olur olmaz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu lisans sınavlarında başarılı oldukları takdirde, Hava Aracı Bakım Teknisyeni olarak çalışabildikleri gibi, üniversitede istedikleri bölümü seçme, havacılıkla ilgili dört yıllık ve iki yıllık bölümlere avantajlı geçiş ve Uçak Bakım Bölümü’nde okurken, Samsun, Dalaman ve Amerika Teksas’ta US Aviation Academy ‘de yaz döneminde uçuş eğitimi alarak pilot lisansı (PPL) alabilme imkanına sahiplerdir. Okulumuz Yer Hizmetleri ve Kabin Hizmetleri sertifikasyon programları da düzenlemekte ve öğrencilerimize bu alanda uluslararası geçerliliği olan sertifikalar vermektedir. Üstelik bu iki sertifikayı ücretsiz olarak vermeyi ilke edinmiştir. PPL lisansı almak isteyen öğrencilerimiz içinde yeme-içme, barınma, ve pratik 45 saat uçuş imkanı, 5 saat simülasyon gibi imkanlar sunmaktadır. (Bu sertifika eğitimi ücretlidir.)
Kocaeli Kokpit Havacılık ve Yazılım Koleji iki dost girişimci ve eğitimci olan, Halil Arkın SEVUKTEN ile Uğur TEMEL öncülüğü ve girişimciliği ile “Kokpit” markası adı altında, fiilen 18/03/2018 tarihinde kurulmuştur. Kendi alanında birçok başarıya sahip olan bu iki girişimci ve eğitimci, Kocaeli’nin ilk “Havacılık ve Yazılım Koleji“ni açmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır.
Havacılık ve Yazılımın küçük yaşlardan alınması gerektiğine inanarak
Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul eğitimini;
“Mini Kanatlar Anasınıfı”
“Küçük Kanatlar İlkokulu”
“Genç Kanatlar Ortaokulu”
“Kokpit Lisesi”
olarak isimlendirmiştir.

Duyurulardan haberdar olmak istiyor musunuz? Formu doldurun, yenilikleri ilk siz duyun!

İstediğiniz zaman listeden çıkabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM